کودکان در مواجهه با طلاق

کودکان بعد از طلاق با چه چیزهایی مواجه‌اند ؟

آسیب‌های طلاق بر کودکان چیست ؟

چه کار کنیم که کودکان در رویارویی با طلاق آسیب کم‌تری ببینند ؟مشکلات کودکان در مسیر طلاق

کودکی دوره‌ای از زندگی است که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است ، به همین دلیل توجه به رویدادهایی از قبیل طلاق در این دوره از اهمیت بیش‌تری برخوردار می‌باشد .کودکان طلاق زمانی که در این محیط قرار می‌گیرند ، به شدت مضطرب خواهند شد و بسیاری از آن‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که پدر یا مادر برای همیشه ‌‌آن‌ها را ترک خواهند کرد . این فکر منجر به اختلالات بسیار زیادی مانند افسردگی ، اختلال‌های شخصیت ، اضطراب و مشکلات دلبستگی و هزاران بیماری روانی دیگر می‌شود .


توجه به کودکان طلاق

زمانی که برای والدین راهی جز طلاق باقی نمی‌ماند باید تمام تلاششان را بکنند که فرزندان و به ویژه کودکان و نوجوانانشان تا حد ممکن آسیب کمتری ببینند . سعی کنید در فضایی آرام خبر طلاقتان را به فرزندانتان بدهید تا آن‌ها باور کنند که فاجعه روی نداده است . اگر این موضوع برایتان دشوار است حتما از مشاوران و روانشناسان کمک بگیرید .


مراجعه به روانشناسان و مشاوران

برای مدیریت بحران‌های زندگی به ویژه طلاق ، کمک و یاری گرفتن از روانشناسان و مشاوران بسیار ضروری به نظر می‌رسد . اگر خودتان یا یکی از نزدیکانتان با موضوع طلاق درگیر هستید پیشنهاد می‌کنیم که حتما با مراجعه به روانشناسان و مشاوران از کمک‌های حرفه‌ای آن‌ها بهره‌مند شوید تا آسیب‌های طلاق بر کودکان تا حد ممکن کم شود . اگر مراجعه به مراکز مشاوره برایتان دشوار است می‌توانید از کمک‌های مشاوره تلفنیاستفاده کنید . برای دریافت بهترین مشاوره ها و اطلاعات در زمینه کودک و نوجوان ، و دریافت حمایت‌های ویژه طلاق یا سایر بحران‌های زندگی از هر جایی که هستید می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید . 


ارتباط عاطفی والدین و کودک در مراحل اولیه زندگی اثر اجتناب ناپذیری در مراحل بعدی زندگی دارد، به نحوی که بسیاری از اختلالات دوران بزرگسالی ریشه در دوران کودکی دارد. لذا هر گونه اتفاقات منفی از قبیل غفلت مکرر از کودک و طرد واقعی و خشونت فیزیکی و... میتواند آثار غیر قابل جبرانی ایجاد نماید. آثاری مانند ترس و اضطراب، وسواس، افسردگی و پرخاشگری، حسادت و...

وقتی موقعیت کودک در خطر بیفتد، او دچار ترس و اضطراب می‌شود، چون موقعیت ثابتی ندارد. همینطور این کودک ممکن است دچار اضطراب شود. والد محترمی که درگیر طلاق شده است، خواسته یا ناخواسته زمینه‌های اختلالات اضطرابی را در دختران و پسران را ایجاد می‌کند. چون خودش در موقعیتی قرار می‌گیرد که نمی‌تواند تصمیم بگیرد و این ناتوانی در تصمیم‌گیری عیناً به فرزندان منتقل می‌شود. باید در نظر داشته باشیم که یادگیری مشاهده‌ای است. بروز افسردگی هم از آسیب‌های دیگر است. آسیبی که بخاطر از دست دادن کانون امن خانواده به وجود می‎آید. دیگر کسی نیست که به او دل بندد، او را ببیند و درک کند، نوازش کند و آغوشی گرم برای او باز کند. ضمن اینکه ممکن است عصیان و پرخاشگری هم در او بروز پیدا کند. وقتی فرزند موقعیت ثابتی نداشته باشد و امنیت و شرایط زندگی‌اش به خطر افتاده باشد، عصیان‌گری را یاد می‌گیرد. از رفتارهای پرخاشگرانه پدر و مادر یاد می‌گیرد که او هم می‌تواند حریم‌ها و ارزش‌ها را بشکند. حسادت و سوءظن به اطرافیان هم از همان آسیب‌هاست که تاثیر زیادی در زندگی فردی و اجتماعی او خواهد داشت. مواردی که عرض شد تنها بخشی از اتفاقات منفی اثرگذار بر رشد روانی کودک در مراحل رشدی پدیده طلاق است.


برای حل مشکلات خود به مرکز مشاوره و روانشناسی مراجعه کنید و یا اگر امکان و وقت آن را ندارید حتما از خدمات مشاوره تلفنی استفاده کنید که به همان اندازه میتواند مفید باشد


منبع : مشاوره تخصصی کودک و نوجوان هیروو


جایگاه نوجوان در خانواده

جایگاه نوجوان در خانواده

جایگاه نوجوان در خانواده چیست ؟
مشکلات تک فرزند بودن چیست ؟
خصوصیات فرزند اول خانواده چیست ؟

عامل موثر دیگر بر باورها ، ترتیب تولد است. این امر بر جایگاه نوجوان در خانواده ، برداشت او از خودش و همچنین بر آن چه باور دارد و برایش مهم است ، تاثیر می گذارد . جایگاه نوجوان در خانواده بر نوع فکر کردن و عمل کردن او نیز اثر می گذارد .

نوجوان ممکن است تک فرزند ، اولاد ارشد ، دومی ، و سطی ، یا کوچک ترین ( ته تغاری ) یا کودک یا حتی به عنوان نوجوان به حساب آید .

 

 

تک فرزندی و ارتباط آن با جایگاه نوجوان در خانواده

تک فرزندان کانون توجه خانواده ها هستند .

این امر چه تاثیری بر آن ها می گذارد ؟ بعضی مواقع تک فرزند ها در کنار آمدن با دیگران دچار مشکل می شوند . بسیاریاز تک فرزند ها بیشتر وقت خود را فقط با والدین یا با دوستان والدینشان میگذارند . بعضی مواقع خیلی زود بزرگ می شوند ( یا به نظر می آید که بزرگ شده اند ) و بسیار خلاق اند .


به ارزش هایتان فکر کنید

  • وقتی نوجوان بودید ، کدام یک از موارد زیر برای بزرگسالان خانواده تان مهم بود : دین ، تحصیلات ، کار ، پول یا ارزش های دیگر ؟
  • کدام ارزش ها را پذیرفتید ؟
  • کدام ارزش ها را رد کردید ؟
  • فکر می کنید کدام ارزش ها را به فرزندتان منتقل کرده اید ؟ کدام ارزش ها را دلتان می خواهد منتقل کنید ؟

 

جایگاه نوجوان در خانواده 3


بزرگ ترین فرزند

بزرگ ترین فرزند ، قبل از به دنیا آمدن فرزندان دیگر ، دورانی تک فرزند بود . برای بزرگ ترین فرزند ، سلب توجه بسیار ناگوار است . بزرگترین فرزند اغلب می خواهد رئیس باشد . بسیاری از آنها می آموزند که رهبر باشند و همکاری کنند . اغلب مسئولیت پذیری را یاد میگیرند ، زیرا ممکن است بچه های کوچک تر چشم کمک به آن ها داشته باشند .


فرزند دوم

فرزند دوم هرگز نمی تواند توجه کامل والدینرا به گونه ای جلب کند که زمانی فرزند اول جلب کرده بود . این بچه برای اینکه با برادر یا خواهر بزرگ ترش رقابت کند ، یا از او پیشی گیرد ممکن استخیلی کار کند . بعضی مواقع فرزند دوم تصمیم می گیرد که برعکس فرزند اول باشد . اگر بچه بزرگتر خوب است ، بچه دوم ممکن است تصمیم بگیرد که بد باشد .

 

2جایگاه نوجوان در خانواده

فرزند وسطی

فرزند وسطی معمولا احساس می کند که بین بچهبزرگتر و کوچک تر در حال فشرده شدن است . بعضی از بچه های وسطی به اندازه یتک فرزند و فرزند بزرگ تر ، به خودشان اطمینان ندارند . بسیاری از بچه هایوسطی می خواهند همه چیز عادلانه باشد . آن ها اغلب راه های کنار آمدن با همه نوع آدمی را یاد می گیرند . بعضی مواقع بچه های مشکل داری می شوند که با بد رفتاری می خواهند جلب توجه کنند .


برای کسب اطلاعات بروز و جدید دررابطه با مسائل نوجوانان به گروه مشاوران هیروو مراجعه کنید . همچنین می‌توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره تلفن ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ تماس گرفته و مسائل خود را با ما مطرح کنید و راهنمایی‌های مناسب و مرتبط دریافت کنید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیرووتحصیل کودکان مهاجر افغان

اهمیت و حق تحصیل کودکان مهاجر افغان

 

تحصیل کودکان مهاجر افغان

 

وضعیت کودکان مهاجر افغان در ایران

سالانه تعداد بسیار زیادی از مردم افغانستان به دلیل شرایط بد زندگی سرزمین خود را ترک کرده و راهی کشورهایی می‌شوند که بتوانند محیط بهتری برای زندگی خود و خانواده های‌شان فراهم کنند . ایران یکی از کشورهایی بوده است که پذیرنده‌ی بسیاری از افغان‌های مهاجر بوده است . این مهاجران در بسیاری از موارد به دلیل نداشتن مدارک هویتی ، از ساده‌ترین حقوق شهروندی محروم می‌شوند . برای مثال بسیاری از کودکان مهاجری که در ایران هستند ، از تحصیل باز می‌مانند که این امر عواقب بسیار جدی برای آینده‌ی آن‌ها در پی خواهد داشت . سازمان یونیسف همواره در تلاش بوده است که کودکان مهاجر از حداقل حقوق انسانی برخوردار باشند ، اما وضعیت تحصیل کودکان مهاجر در ایران چندان مطلوب نبوده است .


تغییرات جدید برای تحصیل کودکان مهاجر افغان

خوشبختانه آموزش و پرورش در ایران به تازگی قوانینی وضع کرده‌ است که کودکان مهاجر غیرقانونی بتوانند به تحصیلشان ادامه دهند . به گفته‌ی رضوان حکیم زاده ابیانه ، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ، تمام کودکانی که مدرک هویتی ندارند و از تحصیل بازمانده‌اند می‌توانند با مراجعه به فرمانداری‌ها کارت تحصیل دریافت کنند و به مدرسه بروند .


سازمان های مردم نهاد برای تحصیل کودکان مهاجر افغان

تا به امروز بسیاری از کودکان مهاجر افغانتنها می‌توانستند در سازمان‌های مردم نهاد و خیریه به تحصیل بپردازند که مسلما از لحاظ استانداردها از مدارس دولتی پایین‌تر هستند . به علاوه به دلیل ظرفیت محدود این سازمان‌ها متاسفانه بسیاری از این کودکان مهاجر از تحصیل بازمی‌ماندند .


عواقب بازماندن از تحصیل کودکان مهاجر افغان

بی‌سوادی عامل اصلی عقب‌ماندگی جوامع و انسان‌‌ها است . کودکان مهاجری که امروز از تحصیل باز بمانند قشر بی‌سواد فردا را تشکیل می‌دهند که مسلما آینده‌ای نه چندان روشن در انتظار آن‌ها خواهد بود . به علاوه این بی‌سوادی می‌تواند شکاف و اختلاف میان ایرانیان ومهاجران افغان را بیش از پیش کند که این موضوع خود می‌تواند اثرات بسیار مخربی بر مهاجران بگذارد .

خوشبختانه با پیگیری مسئولان این مشکلات برطرف شده است و تمامی کودکان مهاجر می‌توانند از این پس در مدارس دولتی و در کنار سایر شهروندان به تحصیل بپردازند .

برایکسب اطلاعات جدید و بروز در زمینه های سلامت و بهزیستی و دریافت بهترین مشاوره ها با گروه مشاوران هیروو همراه باشید . برای ارتباط با ما از تلفن ثابت با شماره  ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ و بدون پیش شماره تماس بگیرید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


دردسرهای باهوش بودن 3


دردسرهای باهوش بودن

دردسرهای باهوش بودن چیست ؟
دردسرهای خاص افراد باهوش ؟

بعضی وقت ها فکر می کنیم هوش او بیش از حد زیاد است و این هوش زیاد ، به ضررش تمام می شود و با مقوله ی دردسرهای باهوش بودن مواجه می گردد .

همان طور که قبلا هم دیدیم ، مشکلات انگیزه ممکناست از مسائل مختلفی ناشی بشوند . آن چه والدین را بیش از همه سردرگم می کند ، نوجوان تیز هوشی است که به نظر می رسد تمایلی به یادگیری ندارد .

برای یک چنین نوجوانی ، کارها در کلاس خیلیآهسته و کسل کننده انجام می شوند ، کنجکاوی او ارضا نمی شود و هیچ چیز محرک و جذابی برای ذهن فعال او وجود ندارد . کارهای کلاس که از نظر او فقط وقت پرکن هستند ، او را مایوس و ناکام می کنند و علی رغم هوش زیادش ، در مدرسه موفقیتی کسب نمی کند ممکن است در رعایت نظم و انضباط مشکل داشته باشدو در مقابل آن چه که از نظر وی یک وضعیت غیر قابل تحمل است ،  سرکشی کند .

 

دردسرهای باهوش بودن 1

 

اگر نوجوان شما از لحاظ تحصیلی از هم سن و سال هایش جلوتر است ، اما در کلاس خسته می شود ، شما چه کار باید بکنید ؟ اول از همه باید به او کمک کنید در جست و جوی یادگیری مطالب بیشتری باشد ، تقریبا در تمام دبیرستان ها برای دانش آموزان با استعداد برنامه هایی وجود دارد که در زندگی تحصیلی آن ها مقداری هیجان و جذابیت ایجاد می کند .


راه حل هایی در راستای استفاده ی بهینه از دردسرهای باهوش بودن

همچنین ، برای اوقات بعد از مدرسه یا تعطیلات آخر هفته ، برنامه هایی در مدرسه ی نوجوان یا دانشگاه های شهرتان بیابید که با موضوعاتی از قبیل فیزیک یا ستاره شناسی ذهن نوجوان را درگیر کنند . بسیاری از دانشکده یا دانشگاه ها برنامه هایی برای دانش آموران خاص دارند و به دانش آموزان نوجوان اجازه داده می شود که در برنامه های تحصیلی دانشگاه شرکت کنند . فرقی ندارد نوجوانتان علاقه ی خاصی به علوم دارد یا ریاضیات ، موسیقی یا ادبیات ، به هر حال اجازه ندهید استعداد او هدر برود .

همچنین ، از محیط خانه غافل نباشید . کاری کنید که قفسه های خانه مملو از کتاب های علمی ، جدید و جذاب برای نوجوانتانباشد . بازی ها و سرگرمی های او باید ذهن او را تحریک و وادار به فعالیت کنند .

او را تشویق کنید که با هم سن و سال ها و افراد نمونه ای که از نظر هوشی و نوع علایق ، با او مشابهت هایی دارند ، رابطه داشته باشد . به خاطر داشته باشید ، او نه تنها نیازمند فرصت هایی برای رشد و تقویت ذهنش است ، بلکه مهارت های اجتماعی او نیز باید پیشرفت کنند . یک بچه ی باهوش که هیچ روزنه ی تماسی با اجتماع ندارد ، ممکن است بسیار افسرده شود .

 

دردسرهای باهوش بودن

 

حتی وقتی که از این نوع راه حل بهره می گیرید ، باز هم یک مانع گیج کننده ی دیگر وجود دارد که لازم است بر آن غلبه کنید . به طور خلاصه ، نوجوان با استعدادتان ممکن است به شما بگوید که علاقه ای به مطالعه ندارد ،چون نمی تواند تحمل کند که با دیگران تفاوت داشته باشد .

 

 مشاوره تلفنی دردسرهای باهوش بودن

 

مشاوره تلفنی برای حل دردسرهای باهوش بودن

بسیاریاز افراد باهوش در روابط اجتماعی خود دچار ضعف هایی هستند که از هوش بالایشان نشأت می‌گیرد . این افراد معمولا دوستان زیادی ندارند . دراین میان می توانیم به کودکان و نوجوانان باهوش اشاره کنیم که در محیط مدرسه و در میان همسالان با مشکلاتی روبرو می شوند . اگر شما فرزندانی با چنین مشخصاتی دارید و اصطلاحا دچار دردسرهای باهوش بودن فرزند خود هستید و نمی دانید که چگونه با آن ها برخورد کنید می توانید با بهترین مشاوران و روانشناسان کودک و نوجوان تهران در مرکز مشاوران هیروو با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس گرفته و از خدمات و راهنمایی های لازم مشاوره بهره مند شوید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.


تشویق کردن نوجوان به استفاده از کردن از هوش خود

ممکن است به شما بگوید که می خواهد مثل بقیه باشد و دوست ندارد همکلاسی هایش او را به عنوان یک مخ بشناسند زیرا ، می ترسد که او را طرد کنند ، یا به او برچسب یک بچه درس خوان بزنند .

پس ممکن است شما با این وضعیت تکراری مواجهباشید که : نوجوانتان خیلی تیز هوش است و در حقیقت ، فعالیت های ذهنی مدرسه را واقعا دوست دارد ؛ اما هر چند که مشتاق دانش است ، خواهان داشتن دوست هم هست ، حتی بیشتر از دانش . چون مدرسه مهم ترین جایی است که نوجوان ها همدیگر را ملاقات می کنند و با هم دوست می شوند ، او ممکن است هر کاری کند که مبادا تنها بماند و به عنوان یک روشنفکر مسخره شود .

و این پدیده ی کاملا واقعی ، چه قدر ناراحتکننده است ! تصور کنید که از موهبت هوش و استعداد بهره مند باشید ، ولی بهخاطر آن احساس شرمندگی کنید و از فرصت هایی که در صورت بروز هوش می توانستید داشته باشید ، محروم شوید .

 

دردسرهای باهوش بودن 5

 

اگر نوجوانتان این گونه باشند ، باید او راتشویق کنید که در زندگی اش تعادلی ایجاد کند . اهمیت ایجاد و حفظ دوستی هارا انکار نکنید ؛ دوستی ها در رشد و تکامل نوجوان ها بسیار اهمیت دارند . اما از سوی دیگر ، با ذکر مزایای مادام العمر رشد توانایی های ذهنی به او کمک کنید . به او یادآوری کنیدکه چگونه امروزه با موفقیت های تحصیلی می توان به مشاغل ارضا کننده تری دست یافت .


الگو گرفتن از افراد شایسته

افراد شایسته ای را به عنوان الگو به او نشان دهید تا بتواند خودش را با آن ها مقایسه کند . به او کمک کنید چیزهاییپیدا کند که هم از لحاظ ذهنی و فکری مشغولش کنند و هم سرگرم کننده باشند ،از قبیل بازی ها و سرگرمی های تخیلی . و هر زمانی که موفقیتی در مدرسه کسبمی کند ، با جایزه ای به او پاداش بدهید تا بداند یاد گرفتن ، دستمزدی هم دارد .

برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


کودک افسرده

نشانه ها و درمان افسردگی در کودکان و نوجوانان


هنگامی که بشنویم کسی دچار افسردگی است به فکرمان خطور نمی‌کند که شخص بیمار کودک یا نوجوانی باشد، اما باید گفت که کودکان و حتی نوزاداننیز دچار افسردگی می‌شوند.

مورد با اهمیت در افسردگی کودکان این است که ما افسردگی را در دوران شاد کودکی بعید می‌دانیم، گاهی به علائم و نشانه‌های آن دقت کافی نمیکنیم و آن نشانه‌ها را به گونه‌ای غلط تعبیر می‌کنیم، مثلا کم حرفی و منزوی بودن کودک در جمع را نشانه خجالت و کم رویی او می‌دانیم یا پرخاشگری ، خشم و تندخویی کودکان را به تربیت غلط مرتبط می‌سازیم، در حالی که این علائم می‌توانند از وجود افسردگی در فرزندمان خبر دهند.


رفتار کودکان افسرده

بعضی نشانه های افسردگی در کودکان و نوجوانان براحتی قابل تشخیص نیست و باید آنها را با دقت در حرکات و گفتار کودک و هنگام گفتگو با او فهمید، مثل اعتماد به نفس پایین همراه با احساس گناه به طوری که همیشه به دلیل کارهایی که انجام می‌دهد، عذرخواهی ‌کند یا خودش را مقصر بداند در حالی که به او ربطی ندارد و در واقع مشکلی نیز به وجود نیامده.


چگونگی تشخیص افسردگی در کودک و نوجوان

کودکان هرگز خودشان نمیتوانن نسبت به مشکلاتی که دارند آگاهی پیدا کنند و یا حتی بتوانند آن را توضیح دهند از این رو والدین باید هشیار باشند و همچنین با افزایش سطح آگاهی و دانش خود از طرق مختلف دید دقیقی نسبت به شرایط فرزندشان پیدا کنند 

از راه های افزایش آگاهی والدین : مطالعه ، شرکت در کارگاه های تربیتی ،مشاوره با روانشناسان متخصص کودک و دیگر راه های مفید است ، البته در شرایط خاص و زمانی که دسترسی به منابع اطلاعاتی وجود ندارد و با توجه به علائم احساس نگرانی وجود دارد میتوان در مورد نشانه ها و علائم با مشاوره تلفنی کودک و نوجوان مشورت کرد و اقدامات لازم اولیه را انجام داد که بعدا در صورت نیاز به صورت حضوری به مشاور مراجعه کند


برای درمان افسردگی در کودکان و نوجوانان چه باید کرد

وجود علائم مشکوک در فرزند شما می‌تواند نشانه افسردگی او باشد، اما قبل از این‌که بخواهید خود تشخیص دهید از یک متخصص و روانشناس بخواهید تا به شما راهنمایی دهد ، چرا که علائم رفتاری و گفتاری در کودکان بسیار پیچیده است و به دلیل شناخت کم آنها از احساسات درونی خودشان نمی‌توانند براحتی حس و حالی که دارند را بروز داده یا برای شما توصیف کنند، به همین دلیل اگر چند علامت مشکوک را در فرزند خود دیدید، بهتر است قبل از هر چیز با یک متخصص روان‌شناسی کودک مشورت کنید تا بتوانید دلیل رفتار‌های او را بیابید و از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.


منبع : وبلاگ هیروو


ایجاد انگیزه در نوجوان 1

ایجاد انگیزه در نوجوان

 

ایجاد انگیزه در نوجوان و راه های آن ؛

چگونه در نوجوانان ایجاد انگیزه کنیم ؟

راههای ایجاد انگیزه در نوجوان چیست ؟

یکی از سخت ترین وضعیت هایی که شما به عنوان یک پدر یا مادر ممکن است با آن مواجه شوید این است که : ببینید نوجوانتان انگیزه ندارد و تشخیص بدهید که رفتار او چه قدر می تواند مخرب باشد . در شرایطی که او در سراشیب لطمه زدن به خود سقوط می کند، ممکن است نهایتا لازم باشد که شما مداخله کنید .

 

2ایجاد انگیزه در نوجوان

 

راههای ایجاد انگیزه در نوجوان

در این قسمت ، چند راه حل برای کمک به شما و نوجوانتان پیشنهاد شد . در ادامه چند روش دیگر را ذکر می کنیم :

با وجود که نوجوانتان ممکن است در مقابل پیشنهادهای شما مقاومت کند ، او را تشویق کنید که در مورد آینده خود فکر کند ، و نه فقط برای آینده ی نزدیک ، بلکه برای دهه های آینده نیز هدف هاییداشته باشد . او امیدوار است که برای زندگی اش چه کاری انجام دهد ؟ در ده تا بیست سال آینده می خواهد چه نوع شغلی داشته باشد ؟ اگر در مورد آینده بینشی به او ببخشید ، ممکن است کم کم درک کند که چگونه تصمیم های امروز او می توانند در رسیدن به اهدافی که در آینده دارد موثر باشند .

اگر امروز تلاش نکند ، باید تمام رویاهای خود را برای این که یک وکیل ، حسابدار ، برنامه ریز کامپیوتر یا دام پزشک شود ، کنار بگذارد . در بسیاری از دانشکده ها و مدارس حرفه ای هر سال یک روز به نام روز مشاغل وجود دارد ؛ در این روز دانش آموزان می توانند با نماینده هایی از مشاغل مختلف صحبت کنند ؛ این ملاقات باعث پیدایش انگیزه درنوجوان ها می شوند و آن ها را به سوی کلاس های مناسبی در خارج از مدارس و مشاغل تابستانی سوق می دهند .

 

مشاوره تلفنی برای ایجاد انگیزه در نوجوان

باآموزش مدیریت زمان در انجام کارها و فعالیت هاى روزانه به کودکان و نوجوانان یاد دهید که چگونه می توانند از لحظه لحظه های وقت خود به خوبی استفاده کنند و برای خود ، زندگی و آینده انگیزه ایجاد کنند . کلید موفقیت در مشارکت بین والدین و نوجوان نهفته است . با این حال برای اینکه بتوانید راههای ایجاد انگیزه در نوجوان را بیاموزید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید می توانید با بهترین مشاوران و روانشناسان کودک و نوجوان تهران در مرکز مشاوران هیروو با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره  تماس گرفته و از خدمات مشاوره بهره مند شوید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.


چگونگی ایجاد انگیزه در نوجوان

به نوجوانتان بگویید که شما با او مثل یک فرد بزرگسال رفتار می کنید و از او توقع دارید که مسئولیت کارها را به عهدهبگیرد . در حال حاضر ، شغل او رفتن به مدرسه است ؛ او باید این امر را جدیبگیرد و از این فرصت نهایت استفاده را بکند . او هم مثل سایر اعضای خانواده ، باید در مقابل شغل خود پاسخ گو باشد .

 

 

 

ایجاد انگیزه در نوجوان

 

از نوجوانتان بخواهید که برای حل مشکل انگیزه اش ، پیشنهاد بدهد . چرا این قدر ناراحت است ؟

خودش چه راه حل هایی برای این مشکل دارد ؟ برای این که آستین هایش را بالا بزند و مشغول کار شود ، توقع دارد چه امکاناتی در اختیار او قرار دهید ؟

احتمال ابتلای نوجوانتان به اختلال های یادگیری خاص و کم بودن ضریب هوشی را در نظر بگیرید .

از پزشکتان یا روان شناس مدرسه ی نوجوانتانبپرسید که آیا مشاوره ی روان شناختی یا بعضی از آزمون های روان سنجی ضرورتدارد یا نه . ممکن است نوجوان شما به افسردگی نهفته مبتلا باشد و همین مسئله ، رفتار او را تحت تاثیر قرار دهد . چند جلسه درمان ( یا فقط صحبت کردن پزشکتان با او ) شاید بتواند به او کمک کند تا به جای این خود تخریبی ،رفتار سازنده ای در پیش بگیرد .

 

آخرین یادآوری : سعی کنید بیش از حد واکنش نشان ندهید . اگر بیش از حد جهت گیری کنید و برای ایجاد انگیزه فشار زیادی به او وارد کنید ، همه ی تلاش های شما نتیجه ی عکس می دهند . حوصله داشته باشید . صبر کنید و ببینید آیا خود او تحویلی ایجاد می کند یا نه . در نهایت ، اگر هیچ تغییری در رفتارش ایجاد نکرد ، آن وقت زمان مداخله شماست .به عنوان یک پدر یا مادر ، این مسئولیتی است که به عهده شماست .

 

روانشناس غیرحضوری


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


راه حل ترس در کودکان 3

راه حل ترس در کودکان

راه حل ترس در کودکان چیست ؟
ترس در کودکان را چگونه می توان حل کرد ؟
با ترس در کودکم چگونه برخورد کنم ؟

کودک انسان فقط با دو ترس متولد می شود : ترس از ارتفاع و ترس از صدای بلند ؛ که این دو نیز با افزایش سن از بین می رود .

البته برخی از ترس ها ، اکتسابی هستند ؛ مانند ترس از حیوانات ، ترس از تاریکی ، ترس از غریبه ها ، ترس از آمپول ، ترس از درد .

این نوع ترس های اکتسابی ، در بچه های ۲ تا۳ سال که قدرت تقلید زیادی دارند ، بروز می کند ، و کودک اگر ببیند که مادرش از گربه می ترسد ، او نیز از گربه خواهد ترسید .

وظیفه ی پدر و مادر است که کودک را در مقابل ترس هایش بیش مقاوم کنند و این اطمینان را به او بدهند که در هر حال ودر هر زمان پدر و مادر مراقب و حامی اش هستند .

پدر و مادر باید در مورد ترس های کودک با او صحبت کنند و آن ها را ریشه یابی کنند . هیچ گاه نباید احساساتش را تمسخرکنند ؛ ولی اگر تمایلی به صحبت ندارد ، نباید او را آزار دهند .


راه حل ترس در کودکان 1


در موقع ترس ، کودک را دریابید و با او همدلی کنید ؛ ولی هیچ گاه احساسی را به او القا نکنید .


ترس از تاریکی

اگر کودک از تاریکی می هراسد ، شب ها موقع خواب حتما برای او یک چراغ خواب روشن کنید تا بچه خواب آرامی داشته باشد و با استرس و ترس نخوابد . وقتی بچه با ترس بخوابد ، ممکن است خواب های بد و کابوس ببیند یا دچار شب ادراری شود .

ترس از دزد : اگر بچه از دزد می ترسد ، قبلاز خواب ، با همکاری خودش ، درها را بررسی کنید ؛ ولی حرفی از دزد نزنید وبه او اطمینان دهید که در موقع خواب هم شما مراقبت او هستند ، و وقتی کودکشما را صدا زد ، فوری نزد او بروید .


ترس از آمپول

اگر کودک از دکتر ، آمپول یا بیمارستان می ترسد ، حتما یک خاطره  بد دیده یا شنیده ؛ یا کسی او را ترسانده . شما بایددر این زمینه با کودک صحبت کنید و برای او توضیح دهید که پدر و مادر هم بیمار می شوند و با مراجعه به پزشک بهبود می یابند ، و مصرف دارو و آمپول ،برای از بین بردن میکروب هایی است که محیط بیرون به علت رعایت نکردن بهداشت وارد بدنمان می شوند .

در موقع ترریق آمپول ، مدت زمان تزریق را برای او با شمردن اعداد از ۱ تا ۵ کوتاه کنید و به او بگویید : بیا با هم ،تا ۵ را بشماریم . در این حال ، تزریق تمام می شود و ذهن بچه ، روی شمارش متمرکز می شود .

 

راه حل ترس در کودکان

 

هر گاه کودک توانست بر ترسش غلبه کند ، او را تشویق و یا به یک بازی دعوت کنید .

گاهی اطرافیان برای ابراز محبت و علاقه ی خود به کودک ، جملاتی را بیان می کنند که موجب ترس و نگرانی کودک می شود ؛ مثلا به کودک سه ساله می گوید : من می خورمت .

کودکان زیر ۶ سال ، هر چیزی را که به آن هاگفته شود ، باور می کنند . پس والدین و اطرافیان باید مراقب صحبت ها و رفتارهای خود باشند .

مقاله ی راه حل ترس در کودکان ادامه دارد . با مشاوران هیروو همراه باشید .

 

مشاوره تلفنی راه حل ترس در کودکان

کودکانبا چند ترس طبیعی به دنیا می آیند که یکی از آن ها  ترس از هر پدیده جدید وتازه ، که می توان در برخی از نوزادان و کودکان آن را مشاهده کرد .  از نمونه های  ترس می توان به ترس از تاریکی یا ترس از حیوانات یا ترس از آمپول اشاره کرد .

 اگر با پدیده ی ترس در کودکان مواجه هستید و از راههای  برخورد با آن آگاهی ندارید می توانید با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از طریق تلفن ثابت تماس گرفته و با بهترین مشاوران و روانشناسان متخصص کودک و نوجوان در مرکز مشاوران هیروو صحبت کرده و از راهنمایی های لازم بهره ببرید . 

 

مشاوره آنلاین


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


1برقراری ارتباط با نوزاد


برقراری ارتباط با نوزاد

برقراری ارتباط با نوزاد ؛
چگونه با نوزاد دخترم ارتباط برقرار کنم ؟
چگونگی برقرای رابطه عاطفی عمیق با نوزادمان ؟
نحوه ی برقراری ارتباط با نوزاد دختر ؟

به محض اینکه دختر شما متولد شد ، یک وظیفه مهم دارید که باید انجام دهید : باید با فرزند خیالی خود خداحافظی کرده و به فرزند حقیقی خود خوشامد گفته و پذیرای او باشید . این کار ممکن است سخت باشد ، خصوصا اگر نوزادی که در آغوش گرفته اید کاملا متفاوت از نوزادی است که انتظارش را داشته اید .

 

2برقراری ارتباط با نوزاد


اولین گام برقراری ارتباط با نوزاد

 اولین گاماین است که انتظاری را که پیش از تولد فرزندتان داشته اید باید فراموش کنید . نوزادان زیبایی که آرام ، ساکت و دوست داشتنی به نظر می رسند از همان ابتدا اوضاعشان رو به راه است . حتی اگر دقیقا با نوزاد ایده آل پدر ومادر مطابقت نداشته باشند . اما یک نوزاد جیغ جیغو که کچل است و با پوستی چروک و قرمز به دنیا می آید و به نظر می رسد که قدرت این را دارد که دائما نق بزند ، باعث ایجاد مشکلاتی می شود .

بنابراین تمام تصورات شما غلط از آب در می آید . شاید نوزاد تازه متولد – شده شما دختر باشد در صورتی که او باید پسر می بود . شاید پیش از زمان مقرر به دنیاآمده و مشکلات یک بچه نارس را به همراه داشته باشد . شاید علائم حیاتی او به طور مایوس کننده ای در وضعیت بدی قرار داشته باشد و اینکه ممکن است دارای ناتوانی ها و مشکلات شدید جسمانی باشد . مطمئنا همه چیز تحت تحت کنترل ما نیست .

با وجود همه این ها ، مواردی نیز وجود دارد که والدین خلاف این را تجربه می کنند و سرشار از عشق و علاقه می شوند . آن ها هرگز انتظار نداشتند که یک دختر کوچولوی زیبا چنین احساسی را در آن ها ایجاد کند .

هر زمانی که آن ها به نوزاد دوست داشتنی خود نگاه می کنند ، از نیروی عمیقی که آن هارا به مانند موجی عظیم به نوسان درمی آورد شگفت زده می شوند .


برقراری ارتباط با نوزاد


برقراری ارتباط با نوزاد : پیش شرط رشد سالم او

برقراری ارتباط نزدیک با نوزاد پیش شرط رشد سالم اوست . خداحافظی با بچه خیالی اولین اقدام والدین است . آن گاه شما کشف خواهید کرد که چه گنجینه ای در کودک واقعی شما نهفته است .

دختر کوچولوی شما همین نوزادی است که به دنیا آمده و هر چقدر که بیشتر به او عشقبورزید ، به همان اندازه بهتر رشد خواهد کرد . برای چندین ماه اول زندگی او ، این به آن معناست که تمام وقت در کنار او باشید . او نیازمند تماس پوست با پوست و تماس فیزیکی با شما است .

او نیاز دارد که شما با محبت او را نوازش کرده ، در آغوش بگیرید ، با او صحبت کنید واو را در آغوش خود حمل کرده و در کنار خود بخوابانید . ابراز عشق و علاقه یک رفتار عملی است و در ماه های اول زندگی یک نوزاد ابراز عشق و علاقه به او کار سختی است . همین عمل دوست داشتن و عشق ورزی به نوزاد ( که عملی خستهکننده است ) اساس برقراری رابطه ای محکم بین شما و نوزادتان است و داشتن رابطه ای محکم با والدین در سال های اول زندگی ، یکی از شرایط مهم برای رشدروحی و عاطفی دختران است .

 

مشاوره تلفنی و آموزش برقراری ارتباط با نوزاد

گاهیپدر و مادر قبل از بدنیا آمدن نوزاد خود تصوراتی از او در ذهن و خیال خود دارند که با آن ارتباط برقرار می کنند و حتی به آن تصویر خیالی دل می بندند. مطلب مهم این است که شما همانطور که در بالا ذکر شد پس از بدنیا آمدن فرزندتان باید با نوزاد خیالی خود خداحافظی کرده و به فرزند حقیقی خوشامد بگویید و با عشق پذیرای او باشید .

این کار ممکن است برای بسیاری از والدین سخت باشد و نتوانند به راحتی او را در آغوش گرفته و با نوزادشان ارتباط برقرار کنند .

شماوالدین محترم که با این مشکل روبرو شده اید و نمیدانید که چگونه آن را حل کنید می توانید با بهترین و تواناترین مشاوران و روانشناسان کودک  در مرکز مشاوران هیروو با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳تماس گرفته از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس گرفته و از راهکار های کاربردی و راهنمایی های لازم و مفید مشاوره بهره مند شوید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.


مشاوره روانشناسی تلفنی


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


مشکلات نوجوانان با خانواده 4

مشکلات نوجوانان با خانواده

مشکلات نوجوانان با خانواده چیست ؟

چرا والدین با نوجوانان مشکل دارند ؟

چرا نوجوانان با خانواده هایشان مشکل پیدا می کنند ؟

 

 مشکلات نوجوانان با خانواده 2

 

بعضی از نوجوانان می دانند که نمی توانند در زورآزمایی با والدینشان برنده شوند ، بنابراین تصمیم می گیرند از راه تلافی کردن که همان انتقام جویی است ، احساس تعلق پیدا کنند . یکی از مشکلات بین والدین و نوجوانان همین داستان است .

نوجوانانی که در صدد انتقام جویی اند ، فکر می کنند دیگران آن ها را دوست ندارند و فقط در صورتی می توانند جای خودرا در خانواده یا در مدرسه باز کنند که سنگدل باشند و دیگران را آزار دهند.

وقتی نوجوانان می خواهند انتقام جویی کنند، ممکن است چیزی بگویند یا کاری بکنند که آزار دهنده باشد . یا ممکن است با عصبانیت به والدینشان زل بزنند . این انتقام جویی ایستاست .

والدین که ناراحت و عصبانی می شوند در صددمقابله به مثل بر می آیند ، اما با تنبیه کردن نوجوانی که در طلب انتقام گرفتن است ، به او بهانه ی جدیدی برای انتقام جویی بیشتر می دهند . نتیجه این می شود که جنگ انتقام جویی بین نوجوان و والدینش بالا بگیرد و هر دو طرف دچار خشم و آزاردگی شوند .

 

 

مشکلات نوجوانان با خانواده 7

 

بعضی از نوجوانان برای انتقام جویی دست بهخطر می زنند . برای آن ها دنبال دردسر بودن امری طبیعی است . خیلی اوقات هم دنبال هیجان می گردند .

اینجاست که والدین جا می خوردند و آزرده وعصبانی می شوند ؛ آن ها همچنین نگران آن اند که نوجوانشان بعدا چه خواهد کرد . نوجوانان با دیدن جا خوردن و نگرانی والدینشان ، به این فکر می افتندکه دردسر بیشتری ایجاد کنند . خیلی اوقات ممکن است انتقام جویی به جنگ قدرت تبدیل شود .

از انواع مشکلات نوجوانان با خانواده تظاهر به بی کفایتی است

نوجوانانی که تظاهر به بی کفایتیمی کنند ، به شدت ناامیدند . این جوانان چندان اعتقادی به خودشان ندارند وفکر نمی کنند که می توانند کاری انجام دهند و از خودشان قطع امید می کنند .آن ها به والدینشان ( و خودشان ) می خواهند نشان بدهند که نمی توانند دوستپیدا کنند ، وزنشان را کم یا زیاد کنند ، مطالب درسی شان را بفهمند و کارها را درست انجام دهند .

روش آن ها برای احساس تعلق پیدا کردن این است که ترتیبی دهند هیچ کس از آن ها انتظاری نداشته باشد . هنگامی که نوجوانی از خودش قطع امید کند ، والدینش هم از او قطع امید می کنند .

 

مشکلات نوجوانان با خانواده 1

 

به این ترتیب نوجوان به هدفش رسیده است ، زیرا والدینش قبول کرده اند که از این شخص جوان هیچ کاری برنمی آید و نبایدو نباید از او انتظاری داشته باشند .

نوجوانان اغلب دچار ناامیدی مطلق نمی شوند، بلکه این احساس معمولا در زمینه ی معینی بروز می کند ، مثل کار مدرسه ، ورزش یا فعالیت های دیگر . وقتی نوجوان احساس ناکامی کند ، دست از کوشش بر می دارد .


مشاوره تلفنی

کودکان به‌ تدریج بزرگ می‌شوند و به دنبال استقلال می‌گردند اما در مقابل ، والدین هر روز نگران‌ تر از دیروزند و در حالی که می‌خواهند فرزندشان را زیر نظر داشته باشند ، نوجوانشان با توجه به تغییراتی که پس از گذارن از دوران کودکی به نوجوانی داشته است و نیز با توجه به سطح فرهنگی و خانوادگی خود ، گویی والدین خود را پس می زنند . 

اینحرف ناشنوی و بی توجهی و در کل مشکلات نوجوانان با خانواده از جمله نشانه های ورود کودک به نوجوانی است . در این موقع رفتار صحیح والدین با نوجوان نقش اساسی و مهمی در تربیت فرزندان دارد . والدین محترم می توانید به کمک بهترین مشاوران و روانشناسان کودک و نوجوان تهران در مرکز مشاوران هیروو برای گرفتن راهنمایی های لازم با شماره گیری ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس گرفته و از خدمات مشاوره بهره  مند شوید .

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو


بازی نهنگ آبی

مراحل بازی نهنگ آبی

بازی نهنگ آبی چیست؟

بازی نهنگ آبی که این روز ها جنجال زیادی در دنیای مجازی و واقعی به پا کرده بازی است که در انتهای آن از مخاطب می خواهد که دست به خودکشی بزند. این بازی با هدف قرار دادن نوجوانان سعی در اقوای آنها و صدمه زدن به آنها دارد. هر چند افرادی که بیشتر دارای اختلالات روانی هستند مستعد بازی کردن هستند اما افراد عادی نیز می توانند به راحتی فریب بخورند.

 

نحوه بازی نهنگ آبی

در ابتدا بعد از نصب بازی لوکیشن و سایر اطلاعات کاربر برای ادمین ها ارسال می شود و آنها با داشتن این اطلاعات کاربر را مجبور به ادامه بازی می کنند. کاربر باید هر روز یک مرحله از بازیرا انجام دهد که در کل ۵۰ بازی و ۵۰ روز تا زمان خودکشی طول می کشد.

بازی نهنگ آبی

در اینجا تمام مراحل بازی نهنگ آبی آمده است:

blue whale

۱٫       Carve with a razor f57 on your hand, send a photo to the curator.

۲٫        Wake up at 4:20 a.m. and watch psychedelic and scary videos that curator sends you.

۳٫       Cut your arm with a razor along your veins, but not too deep, only 3 cuts, send a photo to the curator.

۴٫        Draw a whale on a piece of paper, send a photo to the curator.

۵٫        If you are ready to become a whale, carve YES on your leg. If not, cut yourself many times (punish yourself).

۶٫       A task with a cipher.

۷٫        Carve f40 on your hand, send a photo to the curator.

۸٫       Type #i_am_whale in your VKontakte (a Russian social network) status.

۹٫       You have to overcome your fear.

۱۰٫    Wake up at 4 a.m. and go to a roof (the higher the better)

۱۱٫   Carve a whale on your hand with a razor, send a photo to the curator.

۱۲٫   Watch psychedelic and horror videos all day.

۱۳٫    Listen to music that curator sends you.

۱۴٫   Cut your lip

۱۵٫   Poke your hand with a needle many times.

۱۶٫    Do something painful to yourself, make yourself sick.

۱۷٫   Go to the highest roof you can find, stand on the edge for some time.

۱۸٫    Go to a bridge, stand on the edge.

۱۹٫   Climb up a crane or at least try to do it.

۲۰٫   The curator checks if you are trustworthy.

۲۱٫   Have a talk with a whale (with another blue game player) in Skype.

۲۲٫    Go to a roof and sit on the edge with your legs dangling.

۲۳٫    Another task with a cipher.

۲۴٫   Secret task.

۲۵٫    Have a meeting with a whale

۲۶٫    The curator tells you the date of your death and you have to accept it.

۲۷٫    Wake up at 4:20 a.m. and go to rails (visit any railroad near you)

۲۸٫   Don’t talk to anyone all day.

۲۹٫   Make a vow that you are a whale

۳۰-۴۹٫  Every day you wake up at 4:20 a.m., watch horror videos, listen to music that curator send you, make 1 cut on your body, talk to a whale

۵۰٫  Jump off a high building. Take your whale(life).

مشاوره تلفنی با روانشناس

بازی نهنگ آبی

۱٫ بر روی دست خود با یک تیغ F57  بکش . عکس را به مربی ارسال کن.

۲٫  ساعت ۴:۲۰ صبح بیدار شو و فیلم های روانگردان و ترسناکی را  که برایت میفرستیم  بین.

۳٫ دست خود را با یک تیغ ببر، اما نه خیلی عمیق، تنها ۳ برش، عکس را به مربی ارسال کن.

۴٫ یک نهنگ را بر روی یک تکه کاغذ بکش، عکس را به مربی ارسال کن.

۵٫ اگر آماده باشید که به یک نهنگ تبدیل شوید، YES را روی پای خود بنویس. اگر نه، چندین مرتبه خود را ببر و صدمه بزن. ( تنبیه)

۶٫ یک کار با یک رمز.

۷٫ بر روی دست خود  علامت F40 را بکش، عکس را به مربی ارسال کن.

۸٫   #i_am_whale را در  VKontakte ( یک شبکه اجتماعی روسیه) تایپ کن.

۹٫ از ترست بگذر.

۱۰٫  ۴ صبح بیدار شو و به پشت بام برو.

۱۱٫ یک نهنگ آبی بر روی دست خود حکاکی کن با یک تی شرت، یک عکس به مربی ارسال کن.

۱۲٫ در تمام روز فیلم های روانگردان و ترسناک تماشا کن.

۱۳٫ به موسیقی که مربی برایت میفرستد گوش کن.

۱۴٫ لبت رو ببر

۱۵٫ چندین بار دستت را با یک سوزن زخمی کن.

۱۶٫ درد بکش، بیمار شوید.

۱۷٫ به بالاترین پشت بام که می توای برو، به مدت طولانی روی لبه بایست.

۱۸٫ به یک پل برو، روی لبه بایست..

۱۹٫ به بالای یک جرثقیلبرو یا حد اقل تلاش کن.

۲۰٫ مربی چک کند که شما قابل اعتماد هستید.

۲۱٫ در اسکایپ با یک نهنگ صحبت کن (با یک بازیگر دیگر بازی آبی).

۲۲٫ به یک ارتفاع برو و پاهای خود را آویزان کن.

۲۳٫ کار دیگری با یک رمز.

۲۴٫ کار مخفی و سری.

۲۵٫ یک دیدار با یک نهنگ داشته باش

۲۶٫ مربی تاریخ مرگ شما را به شما می گوید و شما باید آن را بپذیرید.

۲۷٫ ساعت ۴:۲۰ صبح بیدار شو و به راه آهن برو

۲۸٫ در طول روز با کسی صحبت نکن

۲۹٫ تعهد کنید که یک نهنگ باشید

۳۰-۴۹٫ هر روز ساعت ۴:۲۰ صبح بیدار شو، فیلم های ترسناک تماشا کن، به موسیقی که سازنده به تو می فرستد گوش بده ، یک جای بدنت رو ببر، با یک نهنگ صحبت کن

۵۰٫ از یک ساختمان بلند بپر و زندگیت رو پایان بده.

 

بازی نهنگ آبی

چرا خودکشی؟

به گفته برخی کاربران بازی نهنگ آبی به گونه ای طراحی شده که کاربر پس از انجام کار ها تشویق شده و در صورت عدم موفقیت در انجام کار به سختی مجازات می شود. پس نوجوان مجبور به ادامه بازیتا مرحله ۵۰ که مرحله مرگ است می شود .

در مراحل اولیه برای نوجوانانی که انگیزه ها و اختلالات خاصی دارند بازی بسیار جذاب است. در ادامه این افراد با صدمهزدن به خود لذت می برند و تشویق می شوند پس ادا مه بازی جالب تر می شود. در مراحل ۳۰ تا ۴۹ یک سری کار های تکراری به کاربر پیشنهاد داده می شود که باعث یکنواختی و عدم انگیزه او می گردد.

پس مرور می کنیم:
  • مقابله با ترس ها ( مخصوصا ترس از ارتفاع)
  • صدمه زدن به خود ( غیر مهم جلوه دادن زندگی و تحمل درد)
  • تهدید ها  و تشویق ها به ادامه بازی از طرف مربی و سایر اعضا ( اغوای فکری و شستوشوی مغزی)
  • تکراری شدن زندگی در ۲۰ مرحله آخر

پس با داشتن تمامی این ویژگی ها کاربر کاملا آماده خودکشی می شود و به راحتی دست به این کار می زند.

 

تاثیر مشاوره برای نوجوانان و والدین در جهت شناخت یکدیگر

بدیهیاست که اگر والدین حواسشان به فرزندانشان باشد فورا متوجه این رفتار های کاملا غیر عادی می شوند و به راحتی می توانند فرزندشان را کنترل یا از این کار نهی کنند . نیاز به دیدن و درک فرزندان کاملا حیاتی است به طوری که تمامی طئمه های این بازی مشکلات خانوادگی داشتند. برای کسب اطلاعات بیشتر ومشاوره و یا در صورت دیدن این علائم ( بازی نهنگ آبی ) با ما تماس بگیرید:بدون پیش شماره از تلفن ثابت با  ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره بهترین روانشناسان و متخصصان تهران بهره مند شوید.

 برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

X